Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 Nie da się zostać pisarzem, jeżeli nie czyta się książek

Nie da się zostać pisarzem, jeżeli nie czyta się książek – mówiła podczas spotkania w bibliotece Ewa Nowak. Pisarka, publicystka i pedagog, przybyła na zaproszenie Dyskusyjnych Klubów Książki. Ewa Nowak od pierwszej chwili nawiązała wspaniały kontakt z uczestniczącą w spotkaniu młodzieżą z Zespołu Szkół Nr 2 w Pruszczu Gdańskim, na co niewątpliwy wpływ miała sama autorka, która mówiła o sprawach im bliskich, jak: miłość, przyjaźń, pokonywanie własnych słabości, odrzucenie, potrzeba akceptacji oraz relacje na linii siostra-brat. Te ostatnie, wg pisarki mogą być niezłym materiałem na kilka dobrych książek! Publicystka dała także kilka cennych rad dla tych, którzy chcą pisać. Najważniejsze jest czytanie. Otóż nie da się zostać pisarzem, jeżeli nie czyta się książek, to jest konieczny warunek. Przy pierwszej książce proponuję wybrać jeden temat i się na nim skupić. Napisać sobie ten temat na karteczce i przykleić na ścianie, na monitorze albo w zeszycie. I cały czas powtarzać sobie, o czym jest moja książka. Błędem osoby początkującej jest często zbyt szerokie spektrum tematów. Należy trzymać się jednego tematu i opisać go do końca, aż do słowa koniec- mówiła Ewa Nowak.

error:
%d bloggers like this: