Noc Muzeów z muzyką i historią

Podczas tegorocznej Europejskiej Nocy muzeów pruszczańska książnica zaprosiła odwiedzjących ja gości na koncert w wykonaniu zespołu 2-5-1 TRIO w składzie: Joanna Sobowiec-Jamioł – śpiew, Piotr Jamioł – skrzypce i RafałTworka – fortepian. Muzycy dostarczyli gościom biblioteki całej gamy wrażeń duchowych. Usłyszeliśmy m.in. ,,Libertango”, ,,My funny valentine”, ,,Hymne a l’amour”, ,,Piłeczkę pingpongową” Wojciecha Młynarskiego. Następnie w wędrówkę, tym razem historyczną, zabrał zgromadzonych prezes Stowarzyszenia “Wczoraj, Dziś i Jutro” Marek Kozłow. Historyk przybliżył mieszkańcom Pruszcza okoliczności powstania kościoła pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Na zakończenie chętni mogli posłuchać historii biblioteki, które opowiedziała Anna Krawycińska.