O najsłynniejszych detektywach i nie tylko… z Arkadiuszem Niemirskim- spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci

Po raz kolejny gościliśmy w naszej bibliotece Arkadiusza Niemirskiego – dziennikarza, satyryka, autora książek dla dzieci i młodzieży. Zaproszeni na spotkanie uczniowie z Zespołu Szkół Nr 2 oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Pruszcza Gdańskiego, z całą pewnością zapamiętają tego niezwykłego pisarza. Arkadiusz Niemirski bowiem, to osoba, która oprócz talentu pisarskiego, posiada jeszcze jeden dar, który jest niezmiernie istotny w rozmowie z czytelnikiem, a mianowicie łatwość nawiązywania kontaktu. Kontynuator przygód Pana Samochodzika, idąc z duchem czasów, w których do młodego człowieka najszybciej dociera się poprzez obraz, za pomocą prezentacji multimedialnej, przedstawił gościom biblioteki swoją twórczość oraz przybliżył najsłynniejszych detektywów literatury i kina. Pisarz wymienił m.in. Agatę Christie, Alistaira MacLeana, Arthura Conana Doyla, Zbigniewa Nienackiego oraz przypomniał kultowe postaci filmu, jak: porucznik Columbo, James Bond, Sherlock Holmes czy Hercules Poirot.