O najważniejszych rolach i nie tylko…

O dzieciństwie, latach studenckich oraz najważniejszych rolach, mogli posłuchać w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim fani Zbigniewa Buczkowskiego.

Jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów odwiedził bibliotekę w sobotę 7 marca br. Buczkowski opowiadał licznie zgromadzonym czytelnikom o swojej przygodzie z filmem, o najważniejszych aktorskich wcieleniach, m.in. o roli Henia Lermaszewskiego z serialu „Dom”: Ta postać ma wiele wspólnego ze mną, bo rola była napisana specjalnie dla mnie. Scenarzyści Jerzy Janicki i Andrzej Mularczyk dobrze mnie znali, więc od samego początku zamknęli w Heniu sporo moich cech. Bardzo lubię tę rolę i ugruntowała ona moja popularność – mówił. Aktora wspierali również koledzy, m.in. Zdzisław Maklakiewicz, który zachęcał młodego Buczkowskiego, do grania różnorodnych ról, nawet i małych, tzw. epizodów, gdyż te czasami mogą być bardziej zapamiętane, niż te pierwszoplanowe. Zapraszamy do lektury autobiografii Buczkowskiego pt. Pisz pan książkę!”, którą ,,Sibą” promował podczas biesiady literackiej. Tu każdy znajdzie coś dla siebie:. anegdoty, liczne ciekawostki, pozna bliżej najwybitniejszych polskich aktorów i reżyserów.