Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 O podróżach i potędze edukacji z Michałem Kochańczykiem- spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki

Podróżowanie, wbrew pozorom, wcale nie jest takie drogie! Wcale także, przynajmniej na początku, nie trzeba kupować najwyższej klasy sprzętu! Najtaniej, za grosze, kupicie a aukcjach internetowych. Takie i inne rady dawał czytelnikom Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim – Michał Kochańczyk, ekonomista i afrykanista a także alpinista, polarnik, żeglarz i kajakarz. Kochańczyk opowiadał o swojej największej pasji, czyli podróżowaniu po najróżniejszych zakątkach  świata. Podróżnik przemierzył większość pustyń na świecie, wędrował przez lasy równikowe, spłynął w Amazonii za pomocą wioseł środkowy odcinek rzeki Xingu, odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali a w czasie polarnej zimy przewędrował kilkaset kilometrów na nartach na Spitsbergenie, przepłynął w poprzek Bałtyk na drewnianej tratwie. Alpinista przekonywał obecną podczas spotkania młodzież, jak ogromną wagę ma edukacja i jakie mają szczęście, że mogą się uczyć, nie wspominając już o tym, że mają zeszyty i inne pomoce techniczne. W wielu krajach, które odwiedził (np. w Tanzanii) sukcesem jest, jak dziecko w ogóle pójdzie do szkoły! Zazwyczaj bowiem już od najmłodszych lat musi ciężko pracować i pomagać rodzinie.