O walecznym Bucefale i przygodach Dzikiej Mrówki

O walecznym Bucefale, o tym, co się nie mieści w głowie i przygodach Dzikiej Mrówki, a także o tym, skąd pisarze czerpią pomysły do swoich książek, opowiadali podczas spotkania w bibliotece, Renata Piątkowska oraz Andrzej Perepeczko. Pisarze gościli w ramach VI pomorskich spotkań z pisarzami ,,Z książką na walizkach.” Piątkowska opowiadała dzieciom o swoich książkach, w których wiele miejsca poświęca na pisanie o dziecięcych uczuciach, problemach  i marzeniach, a także o zwierzętach, gdyż to właśnie one kochają wielką, bezinteresowną miłością. Andrzej Perepeczko – marynista, publicysta, autor książek dla dzieci i młodzieży, już od pierwszych słów nawiązał wspaniały kontakt z małymi gośćmi biblioteki. Opowieści    o przygodach Dzikiej Mrówki i jego brata, tak bardzo zaciekawiły dzieci,  iż kolejka chętnych po książkę i autograf zdawała się nie mieć końca. Finał pomorskich spotkań z pisarzami odbył się w Bibliotece Manhattan. Dzieci miały możliwość ponownego spotkania się z Renatą Piątkowską, Andrzejem Perepeczko a także wieloma innymi pisarzami, m.in. z Pawłem Beręsewiczem, Tomaszem Trojanowskim. Gwiazdą Pikniku był zespół Fasolki oraz znana wszystkim z „Tik-Taka” Ciotka Klotka – Ewa Chotomska. Dzieci mogły także wziąć udział  w różnorakich warsztatach.