Pierwszy dzień Festiwalu Książki Dziecięcej za nami

Wczoraj w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece rozpoczął się dwudniowy Festiwal Książki Dziecięcej. Najmłodsi uczestnicy festiwali – przedszkolaki – spotkały się pod Urzędem Miasta, skąd wyruszyły w bajkowym pochodzie do siedziby biblioteki.

Pierwszy dzień Festiwalu Książki Dziecięcej upłynął na zabawie w bajkowym humorze. Dzieci poprzebierane za bajkowe postacie przeszły w korowodzie do biblioteki. Tam czekały na nich gry i zabawy. Uczestników zabawiał Teatr Qfer z Grzegorzem Gajewskim na czele. Było przeciąganie liny, przerzucanie piłeczek, tańce. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i drobnego upominku.

– To pierwszy Festiwal Książki Dziecięcej w naszej bibliotece. Skierowany jest do dzieci i ma na celu promocję czytelnictwa oraz inspirowanie do spędzania czasu wolnego w towarzystwie książki. – mówi Joanna Przybyś, dyrektor PiMBP w Pruszczu Gdańskim. – Blisko setka zaproszonych dzieci z przedszkoli uczestniczyło w pierwszy dzień festiwalu. Byli też mieszkańcy okolic z dziećmi, którzy przechodzili koło biblioteki i zostali. To nas bardzo cieszy.

Podczas festiwalu odbył się także konkurs na najładniejsze przebranie.

– Twórcza inwencja dzieci nie ma granic. Są i piłkarze, księżniczki, zorro i cała gromadka smerfów – mówi Sylwia Cedrowska, jedna z jurorek.

Jury nagrodziło 25 dzieci za strój oraz przyznało nagrodę specjalną dla dziewczynki z OREW w Pruszczu Gdańskim, która aktywnie i z dużym zainteresowaniem uczestniczyła w festiwalu. Dzieci otrzymały dyplomy i książki.

– Umiem już czytać – mówi Zuzia – Ale jeszcze mam mi czyta najczęściej. Wszystko mi się podoba, co czyta.

„Projekt współfinansowany ze środków Funduszy Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz budżetu Państwa”

Źródlo tekstu,zdjęcia: http://pruszczgdanski.naszemiasto.pl/artykul/pruszcz-gd-pierwszy-dzien-festiwalu-ksiazki-dzieciecej-za,4689796,artgal,t,id,tm.html