Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 Powrót do czasów młodości z książką Hanny Kowalewskiej

Kolejne spotkanie DKK upłynęło w atmosferze „dawnych wspomnień czar”. Stało się tak za sprawą książki Hanny Kowalewskiej „Julita i huśtawki”, która stała się literackim powrotem do dni dzieciństwa i młodości niektórych naszych klubowiczów. To czasy, pierwszych miłości, rozczarowań a także ważnych decyzji, mających wpływ na dalsze życie, które później niejednokrotnie wspomina się z rozrzewnieniem. Losy bohaterów tej powieści skłaniają do głębszej refleksji, analizy własnego życia tym bardziej ,że osadzone są czasach PRL-u. To nie tyko sentymentalna podróż do młodości , ale też ukazanie ludzkich ułomności a nawet podłości.

DKK 24 maja 2011

error: