,,Wiatr”, ,,Ogień”, ,,Woda” – poznajcie świat żywiołów!

1.06.2022

Dzisiaj mamy święto wszystkich dzieci, dlatego też specjalnie dla nich przygotowaliśmy kilka pozycji książkowych, po które warto sięgnąć. ,,Wiatr”, ,,Ogień”, ,,Woda” to seria książek wielkoformatowych od wydawnictwa Muchomor autorstwa Anny Skowrońskiej. Książki zbudowane na zasadzie szybkich skojarzeń, ciekawostka pogania ciekawostkę. Przepiękne ilustracje uzupełniają interesujący tekst.

O książkach:

  • „Wiatr”

Niesamowite kompendium wiedzy o wietrze. Wyjaśnione są tutaj wszystkie kwestie pogodowe związane z wiatrem. Takie pojęcia jak halny, monsun, mistral, bora, ciśnienie atmosferyczne czy cyklon nie będą już dla nikogo tajemnicą. Wiele uwagi poświęcono niezbędności wiatru – przenosi nasiona roślin, jest źródłem energii, wpływa na babie lato czy szybowanie ptaków. Bez niego nie byłoby możliwe przyjemne pływanie statkiem, puszczanie latawca czy lot balonem. 

  •  „Ogień”

Dzięki książce dowiemy się, jak ogromne znaczenie dla człowieka ma ogień. Wiele jest tutaj o pozytywnym wpływie tego żywiołu na życie, ale też o zagrożeniach, jakie on za sobą niesie. Czytelnicy poznają jak bezpiecznie należy obchodzić się z ogniem oraz jak wygląda praca strażaków. Zajrzą również do krateru wulkanu.

  • „Woda”

Książka opisuje wszelkie procesy związane z wodą z zakresu chemii, biologii i fizyki. Wskazuje jak bardzo niezbędna dla naszego życia jest woda. Wykorzystujemy ją nie tylko do picia, mycia, czy rekreacji, ale także np. podczas produkcji żywności, ubrań czy sprzętów elektronicznych. Jest tu również wiele wiedzy ekologicznej. Młody czytelnik pozna źródła zanieczyszczeń wody i innych destrukcyjnych działań człowieka.