Home 9 Aktualności 9 „Pozwól rzece płynąć” Michał Cichy – rozmowy Dyskusyjnego Klubu Książki

Podczas lutowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki rozmawiano o książce Michała Cichego pt. ,„Pozwól rzece płynąć”.

Autor zaprosił klubowiczów w niezwykłą podróż po swojej dzielnicy. Cichy zabrał czytelników na wycieczkę po znanej, ale poznawanej na nowo okolicy. Bowiem, często jest tak, że to co wokół nas, obserwowane z okna czy na spacerze, wydaje się nudne i banalne. Okazuje się, że można odbyć podróż po swoim osiedlu, dzielnicy, w taki sposób jakbyśmy wyruszali w podróż po nieznanym. Taką wędrówką Michał Cichy skłania nas, abyśmy przyjrzeli się dokładniej znanym miejscom i zaczęli dostrzegać ludzi, przyrodę, budowle i to ewoluuje wokół nas.

Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki na kolorowych kartkach papieru wpisują wokół okręgu elementy otaczającej ich z zewnątrz przestrzeni.
Członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki podczas dyskusji.
Loga: Dyskusyjny Klub Książki, Instytut Książki, raodowy program Rozwoju czytelnictwa, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku
Logo: Dyskusyjnego Klubu Książki, Instytutu Książki, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Biblioteki Narodowej.