Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 Z dziećmi o książkach ,,przy kawie i herbacie”

W grudniu uczniowie klasy II i III ze Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz Szkoły Katolickiej z Pruszcza Gdańskiego udział wzięli w spotkaniu autorskim z Pawłem Beręsewiczem – laureatem Nagrody Literackiej im. Kornela  Makuszyńskiego” za Ciumkowe historie w tym jedna smutna, autorem opowiadań, powieści i wierszy dla dzieci, współautorem słownika angielsko – polskiego i polsko-angielskiego PWN Oxford. Pan Paweł opowiedział dzieciom, jak zaczęła się jego przygoda z pisarstwem. Otóż pisać zaczął z myślą o swoich dzieciach, które są także pierwszymi recenzentami jego książek. Pomysły do powieści czerpie, jak wielu innych autorów, z życia, z obserwacji własnych dzieci, ze wspomnień a resztę po prostu… wymyśla. Autor znany już wielu czytelnikom z dobrego kontaktu z dziećmi i w naszej bibliotece szybko je do siebie przekonał, zachęcając do wspólnej zabawy przy ,,przysłowiowej kawce i herbatce”. Chętnych do literackich rozmów o książkach naszego gościa nie brakowało:-). Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowy autograf.