Recepta na długowieczność, czyli bibliotekarki polecają książki!

Któż z nas nie marzy o tym, aby żyć długo, szczęśliwie i w zdrowiu?! Raczej większość ludzi myśli o tym, jak dożyć 100 lat w pełni sprawności fizycznej i umysłowej. My znamy na to ,,recepturę”! Zawiera ją książka ,,Niebieskie strefy. 9 Lekcji długowieczności od ludzi żyjących najdłużej”  Dana Buettnera.

Buettner – poszukiwacz, podróżnik, pisarz i pedagog, zmontował naukowy korpus ekspedycyjny, by odwiedzić i opisać Niebieskie Strefy, czyli te zakątki naszego globu, w których mieszkańcy nie tylko swobodnie dożywają do lat stu  i więcej, ale i jakość ich życia w późnych latach życia jest bardzo wysoka. Jakie to miejsca?

1. Okinawa (Japonia)

2. Sardynia (Włochy)

3. Ikaria (Grecja)

4. Nicoya (Kostaryka)

5. Loma Linda (USA).

Dzięki dziewięciu prostym, ale skutecznym lekcjom, które znajdziesz w tej książce, dowiesz się, jak żyć zdrowo i szczęśliwie!

Poleca: Anita Kotwa-Kąkol, , st. bibliotekarz

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim