Jak poradzić sobie w domu podczas nieobecności rodziców? Kim jest obcy? Jak się wobec niego zachować? Jak nie dać się oszukać? Jak wezwać pomoc? O bezpieczeństwie rozmawialiśmy z dziećmi z Przedszkola Publicznego nr 3 im. Kubusia Puchatka oraz z Oddziałów Przedszkolnych w ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim. Do dyskusji zmotywowała opowieść pt. „O wilku i siedmiu koźlątkach”. Dzieci z przejęciem wysłuchały historii o zwierzętach, które przez swoją łatwowierność zostały zaatakowane przez groźnego, podstępnego wilka. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, jak to w bajkach bywa…



