Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 ,,Sklep potrzeb kulturalnych – po remoncie” Antoni Kroh

,,Sklep potrzeb kulturalnych po remoncie” Antoniego Kroha był tematem dyskusji podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

,,Sklep potrzeb kulturalnych po remoncie” to przepełniona humorem, ale i nutką nostalgii publikacja w wymiarze wielowarstwowym. Znajdziemy tu postać felietonu, dokumentu, eseju, rozprawki, opowiastki, takie pomieszanie gatunków, Autor ani przez chwilę nie pozwala czytelnikowi na nudę.

Antoni Kroh, znakomity znawca Góralszczyzny w swojej książce opisuje lata dzieciństwa które spędził w Bukowinie Tatrzańskiej. Zabawne historyjki przeplatają się z historią regionu, sylwetkami artystów ludowych, jak i bohaterów Podhala. To świat wartości tych zwyczajnych ale i tych które trudno ubrać w jakiekolwiek słowa. Fascynująca jest również góralska filozofia, którą słyszymy od starszy Słowaka: „Jedni się majom za Poloków,drudzy za Słowioków, ale sićka som górole. Ale, panie,trza się bić o wolność, o demokracjom, bo bez tego to się ino idzie obwieścić”.