“Ślady wysokich drzew” Elena Ulyanova

5.12.2022

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Eleną Ulyanovą, która będzie opowiadała o książce pt. Ślady wysokich drzew: Ogród Oliwski w technice druku botanicznego. Spotkanie odbędzie się 9 grudnia 2022 r., piątek, o godz. 18:00.  Wstęp wolny

Miejsce spokania:

👉🏽 Miejsce spotkania:

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim ul. Wojska Polskiego 34

O książce

“Ślady wysokich drzew. Ogród Oliwski w technice druku botanicznego” Eleny Ulyanowej to pierwsza polska książka wpisująca się w trendy świadomej sztuki ekologicznej, upcyklingu oraz zrównoważonego stylu życia. Autorka dzieli się swoim spojrzeniem na naturę jako źródło barw. W czterech projektach Elena Ulyanova krok po kroku wprowadzi w swoją autorską technikę druku botanicznego. Nowa technika, materiały i narzędzia pozwolą stworzyć niepowtarzalne pamiątki z odwiedzin w Parku Oliwskim.
Książka prezentuje odkrywczą koncepcję zapisywania wspomnień-tworzenia spersonalizowanych pamiątek z podróży i odwiedzanych miejsc.

Elena Ulyanova

Artystka ukraińskiego pochodzenia z międzynarodowym dorobkiem ukończyła Wydział Pedagogiczny Chersońskiego Uniwersytetu Państwowego (Kherson State University) oraz projektowanie graficzne na Uniwersytecie Georgii (University of Georgia) w Stanach Zjednoczonych. Jej dzieła to przede wszystkim wielowarstwowe złożone kolaże, do których wykorzystuje wiele rodzajów tkanin ręcznie malowanych i barwionych naturalnymi substancjami. Wiele nowatorskich technik opracowała samodzielnie. Prace artystki wystawiane były w Odessie, Kijowie, rodzinnym Cherson oraz Stanach Zjednoczonych i Polsce. Założycielka i właścicielka galerii “Szary Ganek” w Pruszczu Gdańskim, gdzie oprócz działalności galeryjnej prowadzi liczne zajęcia artystyczne i cykliczne warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Założycielka autorskiej pracowni i jednocześnie marki “Five Points Studio”. Laureatka “Nagrody Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury” w 2018 r. Jest członkinią Stowarzyszenia Twórców “Przystanek Sztuka”.

Kategorie wiadomości

Wybierz datę i wyświetl wiadomości z tego dnia

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Skip to content