Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna • +48 58 682 34 79 • kontakt@biblioteka-pruszcz.pl

Home 9 Aktualności 9 Spotkanie autorskie z Anną Czwerwińską-Rydel

Tydzień Bibliotek rozpoczęliśmy 9 maja spotkaniem z pisarką, Anną Czerwińską-Rydel. W imprezie wzięły udział dwie klasy III z SP nr 1 w Pruszczu Gdańskim. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel.

Wanda Rutkiewicz, Mont Everest…

Pani Anna opowiedziała historię bohaterki swojej najnowszej książki – Wandy Rutkiewicz. Słynna himalaistka, która jako pierwsza zdobyła najwyższy szczyt świata Mount Everest, jest jedną z patronek tego roku. Dzieci wysłuchały niesamowicie inspirującej opowieści o wytrwałym dążeniu do celu. Nie zabrakło wielu zabawnych anegdotek. O pieskach Lhasa Apso pochodzących z Tybetu, o rozmowach z duchem Wandy, o miłości do zwierząt.

Dzieci były bardzo zainteresowane, chętnie uczestniczyły w dyskusji, miały wiele własnych pytań. W związku z tym, że wśród uczniów znalazło się kilku młodych pisarzy, autorka opowiedziała o inspiracjach i trudnościach w pracy nad powstawaniem książek. Na zakończenie spotkania, pani Anna zrobiła dzieciom niespodziankę – przyprowadziła Monię, pieska rasy Lhasa Apso. Uczniowie mieli możliwość osobistego poznania bohatera jednej z jej opowieści.