Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

BARBARĄ KOSMOWSKĄ

Spotkanie odbędzie się

2 października (wtorek) 2017 r. – godz. 9.00

,,Dofinansowano ze środków Instytutu Książki”

Barbara Kosmowska – urodzona w Bytowie. Pisarka, literaturoznawca, autorka słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim Laureatka wielu prestiżowych nagród. W 2001 r. książka “Teren prywatny” wygrała konkurs literacki pod nazwą Dziennik polskiej Bridget Jones trafiając jednocześnie na Listę Bestsellerów opublikowaną przez dziennik “Rzeczpospolita”. W 2002 r. “Buba” zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Uwierz w siłę wyobraźni”. Za powieść “Pozłacana rybka” została laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren, zorganizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz zdobyła nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY. “Sezon na zielone kasztany” – III miejsce w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży w kategorii 10-14. Laureatka konkursu EMPiK “Przecinek i kropka” w roku 2017. Książka “Tru” zdobyła główną nagrodę.