Spotkanie autorskie z Danielem Odiją

29 marca br. odbyło się spotkanie autorskie w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki    z Danielem Odiją – pisarzem, publicystą, dziennikarzem  słupskiego oddziału TVP. Odija zadebiutował już w 2001 książką pt. “Ulica”, wywołując poruszenie i zainteresowanie krytyki oraz czytelników. Za Ulicę dziennikarz otrzymał Pomorską Nagrodę Artystyczną za debiut roku 2001, a także honorową nagrodę Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. W kwietniu 2003 r. ukazała się kolejna powieść publicysty “Tartak”, która znalazła się na liście 9 najbardziej cenionych książek prozatorskich roku 2003. Powieść ta zakwalifikowała się także do finału Nagrody Nike 2004, została nominowana do Nagrody im. Józefa Mackiewicza oraz doczekała się adaptacji na deskach teatru im. Słowackiego w Krakowie. Odija jest także autorem opowiadań zamieszczonych z tomiku ,,Szklana huta”  oraz powieści “Niech to nie będzie sen”(2008) i “Kronika umarłych” (2010). Podczas spotkania w bibliotece młody pisarz dał się poznać, jako osoba otwarta na drugiego człowieka, bezpośrednia, która doskonale umie się odnaleźć w bezpośrednim kontakcie ze swoim czytelnikiem.

29.03.2011