Spotkanie autorskie z Krystyną Mazurówną

Zaprasza na spotkanie autorskie

GOŚĆ SPOTKANIA:

Krystyna Mazurówna

Solistka Teatru Wielkiego w Warszawie. Występowała też w warszawskim Teatrze Syrena. Solistka “Baletu XX Wieku” Maurice’a Bejarta. Jej partnerami scenicznymi byli: Witold Gruca, Stanisław Szymański, Gerard Wilk.. Autorka choreografii m.in. dla Teatru Wielkiego w Łodzi  i  Teatru Żydowskiego w Warszawie. Wygrała casting na rolę tancerki do filmu “Życie jest długą, spokojną rzeką’ w reż. Étienne Chatiliez. W 1967 roku założyła zespół tańca nowoczesnego “Fantom”. Od roku 1968 mieszka w Paryżu, tańczyła w spektaklu Josephiny Baker. Była choreografem w teatrze “Élysées Montmartre” w Paryżu . Założyła zespół “Ballet Mazurowna”, z którym występowała we Francji. Od lat 90. jest felietonistką w nowojorskim tygodniku “Kurierze Plus”. Obecnie choreograf w telewizyjnym programie You Can Dance – Po prostu tańcz    w TVN.

17 WRZEŚNIA 2011 r. – sobota – godz. 17.00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna ul. Wojska Polskiego 34

W sprzedaży książka „Burzliwe życie tancerki” w cenie 45 złotych.