Spotkanie bibliotekarzy powiatu gdańskiego

Bibliotekarze z terenu powiatu gdańskiego spotkali się po raz kolejny, w ramach cyklu  „Edukacja regionalna –poznaj swój powiat”. Tym razem odbyło się ono siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim. Bibliotekarze omawiali bieżące sprawy związane z funkcjonowaniem placówek, ich rozwojem oraz udziałem w projektach. Ponadto, obecne podczas spotkania metodyczki z biblioteki wojewódzkiej, odpowiadały na liczne pytania dotyczące projektów bibliotecznych oraz planowanych szkoleń. Biblioteczna brać wymieniała się doświadczeniami i pomysłami na uatrakcyjnienie swojej pracy. Gościem specjalnym był Adam Hlebowicz – autor  książek, dziennikarz, historyk , dyrektor Radia Plus w  Gdańsku. Hlebowicz, świetny gawędziarz, opowiadał o nie tylko o kulisach powstawania swoich książek, ale także o przygodach, które przeżył w trakcie zbierania materiałów.