Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci po wakacjach

Wakacje już się skończyły, więc i my – Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci, spotykamy się ponownie, by porozmawiać o książkach. Dziewczynki z ogromnym zapałem i energią przybyły na zajęcia. Jest także jeszcze jedna ważna wiadomość…, nasz klub się powiększa! Nasza nowa klubowiczka ma na imię Ola i jak sama powiedziała, zdecydowała się przychodzić na zajęcia, bo ,,lubi dyskutować o książkach i je czytać”. Myślimy, że taka odpowiedź jest wystarczająca;-). Podczas wrześniowego spotkania tematem naszej dyskusji była książka Małgorzaty Nawrockiej pt. ,,Anhar. Powieść antymagiczna”. Książka opowiada o przygodach księcia królestwa magii – tytułowego Anhara, który przekonuje się, iż sztuka magiczna, mimo wtajemniczania i zagłębiania od dzieciństwa, jest dla ludzi niebezpiecznym złem. W zrozumieniu i przyjęciu tej prawdy pomagają księciu: nauczyciel śpiewu, eks-czarodziej Gordoneo i służąca Teresa – wyznawcy Tego Samego. I jak wskazuje podtytuł książki – powieść antymagiczna, autorka stara się przekonać czytelników, że magia jest złem i nie ma władzy nad wszystkim.

error:
%d bloggers like this: