Home 9 Aktualności 9 Spotkanie z Mistrzem Słowa – Arturem Andrusem

Artur Andrus, dziennikarz radiowy, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy, odwiedził Pruszcz Gdański na zaproszenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Mimo, iż dziennikarz gościł już w naszym mieście, to okazało się, że miłośników dobrego humoru nie brakuje. Zapewne stanowi to fakt, iż Artur Andrus posiada szczególny dar. Tym darem jest umiejętność wciągania widzów w zabawę, dzięki czemu słucha się go z zapartym tchem. Bohater spotkania sypał anegdotami, jak z rękawa, sprawiając, że widownia raz po raz kwitowała jego wypowiedzi salwami śmiechu. Gość biblioteki opowiadał skąd czerpie natchnienie do swoich wypowiedzi, książek. Tak na przykład tytuł  książki ,,Antylopa z Podbeskidzia” wziął się z artykułu w prasie, w którym to kobieta twierdziła, że na ulicy w Bielsku-Białej, spotkała antylopę!