Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23.04.2021

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

To wyjątkowe święto ustanowiono oficjalnie w 1995 przez Światową Organizację UNESCO (ang. United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization). Ma ono na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Data 23 kwietnia wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. Ty dniu bowiem przypada rocznica urodzin lub śmieci wielu wybitnych pisarzy: Szekspira, Cervantesa, Druona i Nabokova. Natomiast historycznie idea święta książki ma swój początek w Katalonii i sięga roku 1930.

Minikonkurs dla miłośników literatury:

W tym dniu UNESCO zachęca czytelników z całego świata, a także wydawców i bibliotekarzy, do dzielenia się pasją do literatury. Zaprasza także do wyrażania miłości do czytania za pośrednictwem stron internetowych oraz mediów społecznościowych, takich jak np.: WorldBookDay. Dlatego nasza biblioteka również przygotowała dla wszystkich kochających książki małą niespodziankę!

Dla wszystkich miłośników książek i czytania ogłaszamy minikonkurs pt. ,,Pokaż mi swoją ulubioną książkę”📚.

Zasady zabawy:

3 osoby, które jako pierwsze wyślą swoje zdjęcie z ulubioną książką na adres: kontakt@biblioteka-pruszcz.pl oraz pierwsze 3 osoby, które wstawią je pod postem na Facebooku biblioteki otrzyma zestaw gadżetów promocyjnych. Upominki odbieramy osobiście w siedzibie biblioteki przy ul. Wojska polskiego 34. Zwycięzcy zostaną powiadomieni droga mailową, poprzez Messengera lub telefonicznie.

Uwaga: Wysyłanie zdjęcia i danych osobowych, jest równoznaczne ze zgodą na ich publikację przez bibliotekę oraz inne portale społecznościowe.