Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 Teraz tu jest nasz dom…

,,Teraz tu jest nasz dom” to tytuł książki Barbary Gawryluk, o której rozmawiała najmłodsza grupa uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki. Pięknie opowiedziana historia rodziny Baranowskich, która z powodu wojny zmuszona jest do ucieczki z Ukrainy, już od pierwszych zdań zainteresowała klubowiczów. Dzieci były pełne współczucia dla najmłodszych bohaterów książki, którzy uciekając z ogarniętego wojną kraju, muszą nie tylko rozstać się ze swoimi ulubionymi zabawkami, ale przede wszystkim z ukochanymi dziadkami. Historia opowiedziana przez Barbarę Gawryluk, to opowieść prawdziwa, w której autorka zmieniła kilka faktów, by zagwarantować rodzinie anonimowość.  Opowieść sięga od wybuchu wojny na Ukrainie (w Doniecku i na Krymie), aż po ucieczkę bohaterów do Polski. Znalezienie nowego domu jej członkowie zawdzięczają fundacji Anny Dymnej, która przekazała Baranowskim mieszkanie na południu Polski. Dodatkowego uroku dodają piękne ilustracje Macieja Szymanowicza… Zapraszamy do lektury!

error:
%d bloggers like this: