Home 9 Dyskusyjny Klub Książki 9 Teraz tu jest nasz dom…

,,Teraz tu jest nasz dom” to tytuł książki Barbary Gawryluk, o której rozmawiała najmłodsza grupa uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki. Pięknie opowiedziana historia rodziny Baranowskich, która z powodu wojny zmuszona jest do ucieczki z Ukrainy, już od pierwszych zdań zainteresowała klubowiczów. Dzieci były pełne współczucia dla najmłodszych bohaterów książki, którzy uciekając z ogarniętego wojną kraju, muszą nie tylko rozstać się ze swoimi ulubionymi zabawkami, ale przede wszystkim z ukochanymi dziadkami. Historia opowiedziana przez Barbarę Gawryluk, to opowieść prawdziwa, w której autorka zmieniła kilka faktów, by zagwarantować rodzinie anonimowość.  Opowieść sięga od wybuchu wojny na Ukrainie (w Doniecku i na Krymie), aż po ucieczkę bohaterów do Polski. Znalezienie nowego domu jej członkowie zawdzięczają fundacji Anny Dymnej, która przekazała Baranowskim mieszkanie na południu Polski. Dodatkowego uroku dodają piękne ilustracje Macieja Szymanowicza… Zapraszamy do lektury!