Konkurs Historia na 5 minut – pytanie 1

21.01.2021

To jeszcze nie koniec atrakcji, jakie w związku z cyklem audycji ,,Historia na pięć minut”, przygotowała dla Państwa Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim. Po wysłuchaniu 1, 2, czy tez 35 audycji, zapraszamy do wirtualnego konkursu historycznego pn.: „Historia na 5 minut”.

40 audycji, 40 pytań i 40 nagród dla tych, którzy najszybciej udzielą prawidłowej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Każdego dnia ,,roboczego”, zaczynając od środy 21 stycznia 2021 r. czwartek, wyemitujemy krótką audycję. Po jej wysłuchaniu należy udzielić odpowiedzi. Ten, kto udzieli poprawnej odpowiedzi i zrobi to najszybciej wygra nagrodę rzeczową, ufundowaną przez bibliotekę. Będzie to książka z autografem prof. Andrzeja Chwalby „Zwrotnice dziejów. Alternatywne historie Polski”.


Regulamin konkursu „Historia na 5 minut”

Zasady konkursu:

 1. Od 20 stycznia 2021 roku – środa i w każdy kolejny dzień tygodnia (wyłączając soboty i niedziele), na stronie internetowej Biblioteki: www.biblioteka-pruszcz.pl oraz Facebooku: https://www.facebook.com/bibliotekapruszczgdanski wyemitujemy jedną audycję “Historia na 5 minut”.
 2. Po wysłuchaniu audycji należy odpowiedzieć na pytanie umieszczone na stronie internetowej Biblioteki oraz Facebooku.
 3. Odpowiedzi należy udzielać tylko i wyłącznie poprzez załączony formularz.
 4. Do udziału w konkursie można przystąpić w dowolnym momencie jego trwania i odpowiedzieć poprawnie pytanie z danego dnia konkursu. Codziennie zostanie wybrany jeden zwycięzca, który jako pierwszy poda prawidłową odpowiedź.
 5. Wyniki będą podawane każdego następnego roboczego dnia na stronie i Facebooku Biblioteki.

Regulamin konkursu:

 1. Postanowienia ogólne:
  1.1. Organizatorem konkursu, o którym mowa w niniejszym regulaminie (dalej: regulamin) jest Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 34, 83-000 Pruszcz Gdański.
  1.2. Regulamin określa warunki i zasady uczestniczenia w konkursie organizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną Pruszczu Gdańskim, na stronie www należącej biblioteki: www.biblioteka-pruszcz.pl oraz w serwisie społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/bibliotekapruszczgdanski.
  1.3. Fundatorem nagród w konkursie jest Organizator.
  1.4. Konkurs nie jest stworzony, administrowany ani sponsorowany przez Facebook. Facebook jest znakiem towarowym zastrzeżonym przez Facebook, Inc. Konkurs prowadzony jest na stronie Biblioteki oraz Facebooku.
 2. Warunki uczestnictwa w konkursie i przyznawania nagród:
  2.1. Uczestnikami konkursu mogą być tylko osoby fizyczne, mieszkające na terenie powiatu gdańskiego
  2.2. Konkurs trwa od 21.01. 2021 r. do 17.03. 2021r., w każdy roboczy dzień, wyłączając weekendy.
  2.3. Nagrodami w konkursie są książki prof. Andrzeja Chwalby pt. „Zwrotnice dziejów – alternatywne historie Polski” z dedykacją autora.
  2.4. Jedna osoba może tylko raz otrzymać nagrodę.
  2.5. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za czasowe lub stałe zablokowanie strony lub aplikacji ze strony Facebook’a.
 3. Opis konkursu:
  3.1. Każdego dnia na stronie internetowej Biblioteki: www.biblioteka-pruszcz.pl oraz Facebooku: wyemitujemy jedną audycję “Historia na 5 minut”, cykl rozmów z udziałem prof. Andrzeja Chwalby, jednego z najwybitniejszych polskich historyków, autora ponad 30 książek, wieloletniego prorektora, dziekana Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  3.2. Po wysłuchaniu audycji należy odpowiedzieć na pytanie umieszczone na stronie internetowej i na Fanpagu Biblioteki.
  3.3. Do udziału w konkursie można przystąpić w dowolnym momencie jej trwania i odpowiedzieć poprawnie przynajmniej na jedno pytanie z danego dnia.
  3.4. Odpowiedzi należy umieszczać tylko i wyłącznie poprzez załączony formularz.
  3.5. Każdego następnego dnia zostanie wyłoniony i ogłoszony 1 zwycięzca, czyli ten który, jako pierwszy przesłał prawidłową odpowiedz. Każdy zwycięzca otrzyma książkę prof. Andrzeja Chwalby “Zwrotnice dziejów – alternatywne historie Polski” z dedykacją autora.
  3.6. Zwycięzcy konkursu zostaną powiadomieni o wygranej i warunkach odbioru nagrody telefonicznie.
  3.7. Organizator ma prawo podać dane Zwycięzcy na stornie oraz Facebooku Biblioteki.
 4. Warunki odbioru nagród:
  4.1. Nagrody należy odebrać osobiście, przestrzegając zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii, w siedzibie przy w godzinach pracy Biblioteki.
  4.2. Ostatecznym terminem odbioru nagród jest 30 marca 2021 r.
 5. Postanowienia końcowe:
  5.1. Wzięcie udziału w konkursie organizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim jest jednoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego Regulaminu.
  5.2. Niniejszy Regulamin jest dostępny na stronie internetowej , Facebooku oraz w siedzibie Powiatowej i miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.
  5.3. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego i inne przepisy prawa.
  5.4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany zasad konkursu w trakcie jego trwania.
  5.5. Informacja o zmianach będzie zamieszczona na stornie oraz Facebooku Biblioteki.
  „Wyrażam zgodę na udział w konkursie i przetwarzanie przez organizatorów konkursu moich danych (imię i nazwisko), w związku z udziałem w konkursie i odbiorem nagrody książkowej”.
  Klauzula informacyjna
  Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), informujemy, iż:
 6. Administratorem danych osobowych jest: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 34, 83-000 Pruszcz Gdański, tel. 58 682 34 79, e-mail: kontakt: biblioteka-pruszcz.pl
 7. Administrator danych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych z którym można się kontaktować przez adres poczty elektronicznej – iod@biblioteka-pruszcz.pl.
 8. Dane osobowe przetwarzane będą w celach wynikających z udziału w konkursie organizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 34, 83-000 Pruszcz Gdański na podstawie art. 6 ust 1 pkt a, zgodnie z treścią Ogólnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych.
 9. Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
 10. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat.
 11. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo do wniesienia sprzeciwu, oraz wycofania zgody na ich przetwarzanie. Sprzeciw oraz wycofanie zgody wobec przetwarzania danych osobowych lub żądanie ich usunięcia będzie skuteczne o ile dane osobowe nie są już niezbędne do celów dla których zostały zebrane.
 12. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do PUODO gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych dotyczących Pani/Pana narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
 13. Podanie danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, numeru telefonu, jest dobrowolne, ale ich niepodanie uniemożliwia zwycięzcy odbiór nagrody w konkursie organizowanym przez Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 34, 83-000 Pruszcz Gdański.
 14. Pani/ Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania.

odpowiedzi proszę udzielić za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem: https://forms.gle/6e2gcreAZMQgpkDR9


Kategorie wiadomości

Wybierz datę i wyświetl wiadomości z tego dnia

grudzień 2023
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Skip to content