Ważne dyskusje o mądrościach życiowych

19.09.2022

Jak już pisaliśmy wszystko co dobre szybko się kończy, tak i nasz festiwal dobiegł końca. Dzisiaj prezentujemy relację z ostatniego już spotkania. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel.

Ostatnie spotkanie Festiwalu.

Podczas ostatniego już ,,festiwalowego spotkania” odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Pruszczu Gdańskim. Dotyczyły one wartości, jakimi warto kierować się w życiu. Przeprowadziła je dr Elżbieta Zubrzycka, autorka wielu książek dla dzieci i dorosłych.

Unikając „krokodyli”. O dobrej przyjaźni

Klasa III rozmawiała o przyjaźni. Inspiracją do dyskusji była książka „Chcę mieć przyjaciela. O dziewczynce, która chciała zaprzyjaźnić się z krokodylem”. Dzieci wspólnie wybrały cechy, którymi powinien charakteryzować się dobry przyjaciel. Rozmawiały o tym jak unikać „krokodyli”, i otaczać się ludźmi, dla których warto poświęcić nasz czas. Spotkanie zakończyło się zabawami pozytywnie wpływającymi na relacje. Wywołały one wiele radości.

Nikt nie jest lepszy, nikt nie jest gorszy

Klasy V i VI dyskutowały o godności człowieka i poczuciu własnej wartości. Inspirację stanowiła książka „Nie poddawaj się!”. Młodzież rozmawiała o talentach. Została zachęcona do dążenia do swych celów, podejmowania wielu prób i nie przejmowania się negatywnymi opiniami innych. Poruszony został również problem przemocy w szkole, unikania jej i reagowania na krzywdę innych.

Kategorie wiadomości

Wybierz datę i wyświetl wiadomości z tego dnia

czerwiec 2023
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Skip to content