„Wiersze, wierszyki Doroty Gellner”- V Powiatowy Konkurs czytelniczy dla dzieci niepełnosprawnych

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim odbył się V już konkurs czytelniczy, w którym wzięli udział uczniowie z OREW    w Pruszczu Gdańskim oraz ze Szkoły Podstawowej Specjalnej w Warczu.  Tym razem dzieci wykazywały się znajomością poezji Doroty Gellner. Uczestnikom bardzo się podobały zadania konkursowe, o czym świadczyć może radość na ich twarzach podczas przystępowania do wykonywania zadań, które polegały m.in. na: recytacji wiersza, ułożeniu rozsypanki wyrazowej, łączeniu w pary czy też oraz dopasowywaniu przedmiotów. Inicjatorka konkursu oraz moderatorka zajęć z dziećmi w bibliotece– Annna Krawycińska , była z nich bardzo dumna: Wiedza biorących udział w konkursie jest zadziwiająca! Dla niektórych połączenie dwóch wyrazów w pary to prawdziwe „Himalaje”, ale wszystkie zadania udało się dokończyć! – Mówiła. Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli również udział we wspólnej zabawie integracyjnej oraz odebrali nagrody z rąk starosty gdańskiego Stefana Skoniecznego.

Zamknij menu