Wizyta dzieci z OREW w Pruszczu Gdańskim

Biblioteka to nie tylko tradycyjne spotkanie z książką, to także różnorodne formy przekazu słowa pisanego. Dzieci z OREW w Pruszczu Gdańskim już od kilku lat uczestniczą w zajęciach

biblioterapeutycznych organizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną. Co to takiego teatr kamishibai i na czym polega – o tym opowiadała dzieciom Anna Krawycińska. Goście biblioteki o ogromnym zaciekawieniem obejrzeli „Na jagody” M. Konopnickiej, a zmieniające się obrazy i jednocześnie czytana treść, pobudziły ich wyobraźnię. Kolejne grupy uczestników warsztatów tworzyły własne historie w „Mojej kolorowej książce”. Inwencji twórczej mógłby pozazdrościć dzieciom niejeden pisarz i ilustrator. Powstały piękne, bogate w ilustracje historie, które tylko dziecięca wyobraźnia może wymyślić.