,,Z książką na start”!!!

Szanowni Państwo, mamy zaszczyt zaprosić Państwa oraz Wasze dzieci do udziału w akcji „Z książką na start”, organizowanej przez Fundację Metropolia Dzieci, a realizowanej przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim.

Projekt „Z książką na start” jest skierowany do dzieci w wieku od 0 do 6 lat i ma na celu promocję czytelnictwa oraz zapraszanie Rodziców do spędzania czasu wspólnie z dzieckiem – w doborowym towarzystwie książki. Serdecznie zachęcamy całe rodziny do odwiedzenia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim, by przyłączyć się do akcji „Z książką na start”. Podczas pierwszej wizyty w Bibliotece, Mały Czytelnik otrzyma imienną kartę biblioteczną upoważniającą nie tylko do wypożyczenia książek, ale również do wielu zniżek na atrakcje kulturalne (i nie tylko). Oprócz karty przekażemy Paszport Biblioteczny, do którego Bibliotekarz wbije pieczątkę po każdorazowej wizycie zakończonej wypożyczeniem minimum jednej książki. Po uzbieraniu 10 pieczątek na Małego Czytelnika czeka nagroda w postaci imiennego dyplomu potwierdzającego jego czytelnicze zainteresowania. Aby jeszcze bardziej zachęcić Państwa do wzięcia udziału w naszej akcji przygotowaliśmy książki w prezencie – na dobry start ☺ Gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału projekcie „Z książką na start”.

Biblioteki to naprawdę wspaniałe miejsca, gdzie można spędzić czas wspólnie z dzieckiem. Jednak przede wszystkim zachęcamy do wspólnego, głośnego czytania książek.

Badania potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:

• Zaspokaja jego potrzeby emocjonalne: miłości, uwagi, stymulacji.

• Buduje mocną więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem.

• Wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia poczucie własnej wartości

. • Uczy poprawnego języka, rozwija zasób słów, daje swobodę w mówieniu.

• Uczy samodzielnego myślenia: logicznego, przyczynowo-skutkowego, krytyczne-go.

• Rozwija poczucie humoru. • Zapobiega uzależnieniu od telewizji, komputera i gadżetów elektronicznych.

• Kształtuje na całe życie nawyk czytania i poszerzania wiedzy.

Aby dowiedzieć się więcej o naszej akcji zapraszamy na www.zksiazkastart.pl oraz do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Akcja została objęta patronatem honorowym: Instytutu Książki, Biblioteki Narodowej, Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Projekt dofinan-sowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji Metropolia Dzieci, Województwa Pomorskiego, Polskiej Spółki Gazownictwa, Fundacji KGHM oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie.

 

MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK JEST PREZENTEM NA CAŁE ŻYCIE!

www.metropoliadzieci.org