Z książką na walizkach 2017

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim po raz kolejny odbyły się spotkania w ramach akcji „Z książką na walizkach”. Była to już dziesiąta edycja Pomorskich Spotkań Pisarzy z Młodymi Czytelnikami.W tym roku pruszczańską bibliotekę odwiedzili: Dorota Combrzyńska-Nogala oraz Marcin Pałasz. Pani Dorota podczas prezentacji multimedialnej opowiadała o swoich dwóch książkach: „Bezsenność Jutki” oraz ,,Syberyjskie przygody Chmurki”. W pierwszej poznajemy historię dziewczynki, która mieszkała w łódzkim getcie. Jej oczami obserwujemy szarą rzeczywistość, z jaką na co dzień się spotykała Jutka. Druga książka porusza równie ważny temat, a mianowicie dzieciństwo zesłańców syberyjskich. Marcin Pałasz z charakterystycznym dla siebie humorem zdradził niektóre szczegóły książek o swoim psie Elfie. Opowiadał także o tym, jak został pisarzem. Na zakończenie spotkań autorzy wybierali ilustracje przygotowane przez naszych małych czytelników w ramach towarzyszącego ,,walizkowym spotkaniom” konkursu plastyczno-literackiego „Strachy na Lachy”. Autorzy mieli trudny orzech do zgryzienia, gdyż wszystkie prace były piękne i ciekawe. Nagrodami były książki z autografami pisarzy.