Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna • +48 58 682 34 79 • kontakt@biblioteka-pruszcz.pl

Home 9 Aktualności 9 Z wizytą w przedszkolu

Baśnie i bajki towarzyszyły człowiekowi od zawsze. Wywodząc się z kultury ludowej, przekazywały wzory myślenia, przeżywania, zachowania, uczestnicząc w tworzeniu zasobów osobistych człowieka oraz kompensowaniu niedostatków.
Nie od dzisiaj również wiemy, jak ważne są baśnie dla dzieci w wieku przedszkolnym. Świat baśni wychodzi bowiem naprzeciw możliwościom dziecka, jego potrzebom poznawczo – emocjonalnym, oraz nieco magicznemu sposobowi myślenia. Baśnie i bajki tworzą świat szczególny – świat, w którym lęk uzupełnia nadzieja, a siła i mądrość zawsze zwyciężają. 

Podczas kolejnej wizyty w oddziałach przedszkolnych na ul. Kochanowskiego, Joanna Łabasiewicz zaprosiła dzieci na spotkanie z baśnią inspirowaną dalekim wschodem. Bibliotekarka przeczytała ,,Bajkę o księciu Husajnie i latającym dywanie” Uli Ziober. To nie koniec atrakcji, jakie przygotowała pani Asia dla przedszkolaków. Oprócz spotkania z teatrzykiem kamishibai, dzieci mogły obejrzeć ręcznie tkany dywan z Uzbekistanu i pobawić w latający dywan z chustą animacyjną . Na zakończenie zajęć dzieci stworzyły własny, magiczny kobierzec, przyozdabiając białą chustę pięknymi rysunkami.