Home 9 Aktualności 9 Życzenia z okazji Dnia Ojca!

Dzisiaj jest taki ,,specjalny” dzień dla wszystkich tatusiów. Dlaczego specjalny? Bo to dzisiaj mamy szansę podziękować naszym ojcom – za miłość, wychowanie, za to, że po prostu są.

O historii święta

Dzień Ojca to tradycja, która po raz pierwszy pojawiła się w Stanach Zjednoczonych. Po ustanowieniu Dnia Matki zdecydowano, że na swoje święto zasługują także pozostali członkowie rodziny. Po raz pierwszy obchodzono Dzień Ojca w miasteczku Spokane, w stanie Waszyngton 19 czerwca 1910 r.

W Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech ten wyjątkowy dzień obchodzony jest 19 marca, w Niemczech w dzień Wniebowstąpienia Pańskiego, zaś na Litwie Dzień Ojca przypada w pierwszą niedzielę w czerwca. W Austrii z kolei o ojcach pamięta się w drugą niedzielę czerwca, w Wielkiej Brytanii w trzecią niedzielę czerwca. Jeśli chodzi o kraje skandynawskie, oprócz Danii, która świętuje 5 czerwca, święto to przypada w drugą niedzielę listopada.

W Polsce Dzień Ojca świętujemy 23 czerwca, niezmiennie od 1965 r.

Życzenia dla wszystkich ojców

Dla wszystkich Tatusiów najserdeczniejsze życzenia: samych radosnych, pogodnych dni oraz spełnienia marzeń :-)!