Dyskusyjny Klub Książki
Dyskusyjne Kluby Książki to grupy czytelnicze skupiające ludzi w różnym wieku, którzy lubią czytać i spotykają się, aby porozmawiać o książkach. DKK w Polsce rozpoczęły swoją działalność w ramach ogólnopolskiego, wieloletniego programu Instytutu Książki „Tu czytamy”, promującego czytelnictwo. W 2014 roku projekt został wpisany w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W woj. pomorskim działają 102 Dyskusyjne Kluby Książki: 65 dla dorosłych, 25 dla dzieci i 13 dla młodzieży. Wśród nich dwa DKK: dla dorosłych i dla dzieci funkcjonują w naszej bibliotece. Zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach!

-
„Szklane ptaki” Katarzyna Zyskowska
Krzysztof Kamil Baczyński, bohater powstania warszawskiego, żołnierz Armii Krajowej, a przede wszystkim poeta. To wyjątkowa postać Pokolenia Kolumb...
-
„Hodowla” Katarzyna Ryrych
Podczas Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży rozmawialiśmy o „Hodowli” autorstwa Krystyny Ryrych. Książka przybliża codzienność w szkole, ale n...
-
O przestrzeganiu zasad – Brandon Mull „Baśniobór”
Inspiracją do dyskusji podczas spotkania DKK dla dzieci była książka Brandona Mull’a pt. „Baśniobór”. Omawiając losy głównych bohaterów powieści, o...
-
Życie po końcu świata
Inspiracją do dyskusji podczas DKK dla Dzieci była książka Joey Graceffa pt. „Dzieci Edenu”. Przyjrzeliśmy się wizji świata po katastrofie ekologic...
-
O różnicach i podobieństwach
Czy więcej nas łączy czy dzieli? Klubowicze DKK dla Dorosłych wzięli udział w warsztatach dotyczących różnic i podobieństw pomiędzy ludźmi.
-
„Sekretne życie pszczół” Sue Monk Kidd
Podczas grudniowego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży rozmawialiśmy o książce Sue Monk Kidd pt. „Sekretne życie pszczół”.
-
Magiczna atmosfera „Dziadka do orzechów”
Podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla klas 2-4 poznaliśmy opowieść „Dziadek do orzechów” Pauliny Płatkowskiej.
-
Kolejna ciekawa rozmowa Dyskusyjnego Klubu Książki
W niesamowitą podróż po emocjach zabrała członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki powieść Łukasza Orbitowskiego
Spotkania klubów nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy jest tu mile widziany. Mogą być prowadzone przez moderatora lub klubowicza.
Moderator nie musi znać się na literaturze, a klubowicze nie muszą prowadzić poważnych dyskusji. Mogą się świetnie bawić, bo spotkania mają być okazją do zabawy i poznania nowych ludzi, sposobem spędzania czasu wolnego, a także poznania nowych autorów i książek.
Kluby DKK to także okazja do rozmowy z ulubionym pisarzem podczas spotkań autorskich. W ramach projektu organizowane są także wykłady oraz warsztaty.
“Dofinansowano ze środków Instytutu Książki”
