Dyskusyjny Klub Książki

Dyskusyjne Kluby Książki to grupy czytelnicze skupiające ludzi w różnym wieku, którzy lubią czytać i spotykają się, aby porozmawiać o książkach. DKK w Polsce rozpoczęły swoją działalność w ramach ogólnopolskiego, wieloletniego programu Instytutu Książki „Tu czytamy”, promującego czytelnictwo. W 2014 roku projekt został wpisany w Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2014-2020 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W woj. pomorskim działają 102 Dyskusyjne Kluby Książki: 65 dla dorosłych, 25 dla dzieci i 13 dla młodzieży. Wśród nich dwa DKK: dla dorosłych i dla dzieci funkcjonują w naszej bibliotece. Zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach!

Spotkania klubów nie mają ściśle określonej formy, są otwarte dla wszystkich i każdy jest tu mile widziany. Mogą być prowadzone przez moderatora lub klubowicza.

Moderator nie musi znać się na literaturze, a klubowicze nie muszą prowadzić poważnych dyskusji. Mogą się świetnie bawić, bo spotkania mają być okazją do zabawy i poznania nowych ludzi, sposobem spędzania czasu wolnego, a także poznania nowych autorów i książek.

Kluby DKK to także okazja do rozmowy z ulubionym pisarzem podczas spotkań autorskich. W ramach projektu organizowane są także wykłady oraz warsztaty.

“Dofinansowano ze środków Instytutu Książki”

DKK informacja o dofinansowaniu
Skip to content