• To wydarzenie minęło.

29 czerwca 2024 | 18:00 - 19:00

Free
Danuta Stenka.

Janusz Wróbel, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Joanna Przybyś, Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim, zapraszają na Biesiadę Literacką z Danutą Stenką. Podczas spotkania, które poprowadzi Krystian Nehrebecki, będziemy rozmawiali o biografii artystki pt.Flirtując z życiem.

Danuta Stenka

Gwiazda kina, teatru, telewizji, doskonale znana widzom m.in.  z takich filmów jak: Boża podszewka, Pragnienie miłości czy Nigdy w życiu.

O książce

Aktorka opowiada o swoim dzieciństwie spędzonym w maleńkiej kaszubskiej wsi, o wyboistej ścieżce kariery, która zaprowadziła ją na najważniejsze sceny stolicy, wreszcie o fascynującej pracy w teatrze, na planie filmowym, w telewizji. Anegdoty z życia ludzi kina i teatru przeplatają się z wyznaniami na temat prywatnych spraw. Stenka nie waha się otwarcie mówić o kosztach, jakie wiążą się z jej wymagającym zawodem – o towarzyszącym jej przez lata stresie i ciągłym braku pewności siebie. Z jej poruszających wspomnień wyłania się opowieść o dojrzewaniu kobiety do niezależności i spełnienia, w której każdy łatwo odnajdzie cząstkę własnego życia.

Data:
29 czerwca 2024