• To wydarzenie minęło.

13 kwietnia 2024 | 17:00 - 18:30

Free
Piątek Tomasz

Janusz Wróbel Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Joanna Przybyś — Dyrektor biblioteki, zapraszają na  Biesiadę Literacką z dziennikarzem Tomaszem Piątkiem.

Tomasz Piątek

Tomasz Piątek to polski pisarz, dziennikarz i copywriter. Sławę przyniosła mu nieautoryzowana biografia Antoniego Macierewicza. Piątek tworzy także powieści kryminalne, czego przykładem jest “Kilka nocy poza domem”. Ma w swym dorobku utwory z gatunku fantasy. Należą do nich powieści składające się na trylogię “Ukochani poddani cesarza”. Wydana w 2017 roku książka “Macierewicz i jego tajemnice” już w ciągu pierwszego miesiąca od daty premiery rozeszła się w nakładzie 100 000 egzemplarzy. Publikacja wywołała prawdziwą medialną burzę. Antoni Macierewicz, oskarżany na jej łamach o kontakty z rosyjskim wywiadem, złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przez Piątka przestępstwa. Autor za napisanie książki otrzymał Nagrodę Wolności Prasy, przyznawaną przez międzynarodową organizację Reporterzy bez Granic we współpracy z telewizją TV 5 Monde.

Data:
13 kwietnia 2024