Zasady wydawania kodów Legimi

Biblioteka w ramach Konsorcjum Pomorskiego oferuje swoim czytelnikom wyjątkową możliwość korzystania z bogatej oferty abonamentowej Legimi, platformy umożliwiającej dostęp do tysięcy e-booków i audiobooków. Ta inicjatywa kierowana jest do mieszkańców Pruszcza Gdańskiego oraz powiatu gdańskiego, którzy dzięki aktywnej karcie Metropolitalnej Karty do Kultury (MKdK), mogą cieszyć się literaturą w nowoczesnej, cyfrowej formie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dostęp do tej usługi stanowi wartościowy dodatek do tradycyjnej oferty bibliotecznej, otwierając drzwi do szerokiego świata literatury dostępnej o każdej porze i w każdym miejscu. Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje dotyczące sposobu korzystania z usługi, kwalifikacji, oraz warunków, które należy spełnić, aby móc w pełni cieszyć się dostępem do platformy Legimi.

Grafika przedstawiająca nośniki elektroniczne z dostępem do platformy Legimi
Logotyp Legimi
  1. Możliwość korzystania z oferty abonamentowej Legimi, oferowanej przez Bibliotekę w ramach Konsorcjum Pomorskiego, mają wyłącznie Czytelnicy, którzy są mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego oraz powiatu gdańskiego. Ponadto czytelnik musi posiadać aktywną kartę biblioteczną, tj. Metropolitalną Kartę do Kultury (MKdK), bez zadłużeń wobec Biblioteki.
  2. Usługa wydawania kodów do Legimi jest bezpłatna.
  3. Aby skorzystać z usługi Legimi, należy odebrać kod dostępu, wejść na stronę internetową  www.legimi.pl/pomorskie i aktywować kod, założyć bezpłatne konto oraz pobrać bezpłatną aplikację Legimi.
  4. Kody dostępu wydawane są za pośrednictwem poczty e-mail przez pracownika wypożyczalni dla dorosłych. Jeden Czytelnik z aktywną kartą MKdK może otrzymać tylko jeden kod dostępu do Legimi.
  5. Nowa pula kodów wydawana jest od pierwszego dnia roboczego każdego miesiąca. Liczba kodów jest ograniczona, a o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma możliwości rezerwacji kodu.
  6. Aplikacja Legimi może być dostępna na jednym lub równocześnie na dwóch urządzeniach, do wyboru: tablet, smartfon, czytnik  i komputer.
  7. Do czytania e-book’ów należy pobrać na swoje urządzenie darmową aplikację Legimi, dostępną na platformach iOS, Android, Windows 8 i 10 oraz Windows Phone (lista dostępna jest na stronie Legimi). Legimi nie funkcjonuje na starszych wersjach systemu Windows (Windows 7 i niższe).
  8. Po pobraniu e-booki oraz audiobooki można czytać i słuchać również offline. Jeżeli Czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z Internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi. Można wypożyczyć dowolną liczbę książek, a program zapamiętuje, w którym miejscu zostało przerwane czytanie bądź słuchanie.
  9. Kod należy aktywować w miesiącu, w którym Czytelnik go otrzymał (np. kod otrzymany w maju, należy aktywować najpóźniej w ostatnim dniu maja). Jeśli nie nastąpi jego aktywacja, przez kolejne dwa miesiące nie można pobrać nowego kodu.
  10. Aktywowany kod jest ważny przez 30 dni, licząc od daty zarejestrowania go. Po upływie jego ważności można zwrócić się do Biblioteki o wydanie kodu na kolejny miesiąc.
Skip to content