Absurd nie czytać! – fotorelacja z Nocy Bibliotek 2023

Hasło tegorocznej Nocy Bibliotek brzmiałoAbsurd nie czytać!”. My bibliotekarze całkowicie się z tym zgadzamy. Bo jakże żyć bez czytania?! Podczas Nocy Bibliotek pragniemy podkreślić, że biblioteki to nie tylko miejsca, gdzie znajdują się zakurzone regały z książkami, ale także miejsca, gdzie można wspaniale się bawić. Tak też było w naszej bibliotece. Malowaliśmy poszewki z Bożeną Kupper, pałaszowaliśmy pyszną pizzę oraz spotkaliśmy się z Szarym Wilkiem, który opowiedział nam historię o rdzennych mieszkańcach Ameryki Północnej.

Dziękujemy Panu Maciejowi Szalbierzowi i relację na stronie: Nasz Pruszcz.

Kobiety komunistów, fałszerstwa oraz polska szlachta

Zapraszamy do biblioteki fanów literatury popularnonaukowej. Na regale z nowościami pojawiły się następujące książki:

• Warcholstwo. Prawdziwa historia polskiej szlachty, Kamil Janicki

Źródło finansowania

Książki zakupiono w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”.

Zapraszamy!