Warsztaty filozoficzne dla dzieci

Naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie z SP3, aby uczestniczyć w warsztatach filozoficznych. Pani Asia porozmawiała z dziećmi o tym, czym jest filozofia. Dzieci odpowiadając na pytania, wykazały się ogromną kreatywnością. Następnie uczniowie dyskutowali na temat pomagania. Padły m. in. takie pytania: czy zawsze warto pomagać, czy pomaganie nie zabija samodzielności, czy pomagać mimo, że ktoś o to nie prosił, czy pomagać, kiedy narażamy siebie? Na zakończenie zajęć dzieci wysłuchały bajki filozoficznej o żabach. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.

Dzieci siedzą na podłodze i patrzą w kierunku pani bibliotekarki. Pani stoi przed nimi i trzyma kartkę z ilustracją przedstawiającą żaby pod parasolem. Na ilustracji widnieje napis Bajka o żabach. W tle regały z książkami.
Dzieci wraz z panią bibliotekarką siedzą w okręgu na podłodze. Pani trzyma planszę z grafiką i tekstem. W tle regały z książkami.