Odwiedziny u przedszkolaków

Czasami bywa i tak (i to wcale nie tak rzadko), że to biblioteka odwiedza dzieci w przedszkolu. Tak też było tym razem. Asia odwiedziła dzieci z Oddziałów Przedszkolnych na Kochanowskiego w Pruszczu Gdańskim.

Kiedy dzieci otrzymują najwięcej prezentów

Bibliotekarka zaprezentowała teatrzyk kamishibai Barbary i Tomasza Piątkowskich pt. Prezenty św. Mikołaja. Dzieci dowiedziały się, że każde z nich ma na półce u św. Mikołaja słoik, do którego zbiera złote i czarne kostki. Jak się pewnie wszyscy domyślacie, złote kostki symbolizują dobre uczynki, czarne złe… Na szczęście można się poprawić i pracować nad tym, by przybywało dobrych uczynków. Wówczas czarne kostki powoli znikają. Ta ostatnia wiadomość bardzo ucieszyła wszystkie dzieci, bo przecież sami wiemy, że czasami każdemu może się noga powinąć.