Perski dywan

W bibliotece na dywanie, niestety nie perskim, rozgościła się grupa Delfinków z Publicznego Przedszkola Muszelka. Pani Asia przeczytała małym słuchaczom „Bajkę o księciu Husajnie i latającym dywanie” Urszuli Ziober,  która powstała na podstawie  „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Za pomocą teatrzyku kamishibai dzieci przeniosły się na daleki wschód. Opowieść ta przyniosła przedszkolakom wiele wrażeń i radości. Spędzony wspólnie czas wykorzystano na rozmowy o podróżowaniu. Każdy wypowiedział się dokąd chciałby polecieć, jaki kraj i dlaczego zwiedzić. Następnie przedszkolaki, pracując w grupach, wykonały projekty latających dywanów. Na koniec wizyty maluchy oglądały książeczki i uczestniczyły w zabawach ruchowych przy chuście animacyjnej.