Dofinansowanie dla biblioteki na zakup nowości wydawniczych w 2024 r.

Z radością informujemy, że Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim otrzymała dofinansowanie w wysokości 9 725,00 zł na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0”.

Operatorem Priorytetu „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025” – edycja 2023 jest Biblioteka Narodowa. Zadanie dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Program został uchwalony przez Radę Ministrów, a jego celem jest między innymi wzmocnienie potencjału bibliotek w środowiskach lokalnych poprzez wzrost atrakcyjności i dostępności ich zbiorów.

Jak rosną zwierzęta blisko nas

Każdy rodzic doświadczył chyba pytań od swojej pociechy typu: Co? Jak? Dlaczego? Czasami nie mamy już siły odpowiadać lub zwyczajnie jesteśmy zmęczeni. Mamy dzisiaj takich małych ciekawskich książeczkę Liliany Fabisińskiej pt. Jak rosną zwierzęta blisko nas, która może pomóc w odpowiedzi na niektóre pytanie.

Autorka wyjaśnia dzieciom m.in., jak rosną zwierzęta żyjące często w bardzo bliskim otoczeniu, wyjaśnia dlaczego:

króliki muszą jeść twarde rośliny,

które zwierzęta wyglądają jak kwiat,

jak dzieli się polip by powstała meduza,

ile czasu zajmuje kocia ciąża? I wiele, wiele innych.

Piękne i pełne szczegółów ilustracje w wykonaniu Justyny Hołubowskiej-Chrząszczak pozwalają w łatwy sposób zrozumieć, jak rodzi się nowe życie, a prosty tekst zachęca do poznawania. Do tego trwałe, kartonowe strony, więc nie będziemy musieli się obawiać uszkodzenia książki. Polecamy i zapraszamy do biblioteki.