Szkoły na świecie

Jak trzeba traktować książki? Co trzeba zrobić, gdy przydarzy się nam „wypadek” i nasz wolumin ulegnie zniszczeniu? – dyskutowali uczniowie z Akademii Dobrej Edukacji. Po krótkiej rozmowie wstępnej dzieci wysłuchały teatrzyku kamishibai pt. „Szkoła Czi-Tam” autorstwa Joanny Mueller. Historia ta wywołała wile emocji. Uczniowie byli bardzo zdziwieni, że nie wszyscy mają tak łatwy dostęp do nauki, że ich obowiązki bardzo różnią się od obowiązków innych dzieci na świecie. Ogromne poruszenie wywołał opis samej drogi do szkoły, która bardzo często jest niebezpieczna i długa. Po krótkiej rozmowie wstępnej dzieci wysłuchały teatrzyku kamishibai pt. „Szkoła Czi-Tam” autorstwa Joanny Mueller. Historia ta wywołała wile emocji. Uczniowie byli bardzo zdziwieni, że nie wszyscy mają tak łatwy dostęp do nauki, że ich obowiązki bardzo różnią się od obowiązków innych dzieci na świecie. Ogromne poruszenie wywołał opis samej drogi do szkoły, która bardzo często jest niebezpieczna i długa.