Konkurs plastyczny dla przedszkolaków „Zakładka do książki”

Zapraszamy przedszkolaków i uczniów klas 0 z terenu Pruszcza Gdańskiego do udziału w konkursie pt. Zakładka do książki. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie projektu zakładki do książki. Prace konkursowe wykonane dowolną techniką plastyczną należy dostarczyć do 22 października do siedziby Biblioteki w Pruszczu Gdańskim, ul. Wojska Polskiego 34.

Ogłoszenie wyników odbędzie się 30 października 2024 r. na stronie internetowej a stronie internetowej Biblioteki, Facebook’u oraz Instagramie.

Wyniki konkursu zostaną podane do wiadomości na stronie internetowej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim. Laureaci zostaną powiadomieni o wynikach postępowania konkursowego za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie.

Regulamin konkursu: kliknij tu.

Trochę radości i trochę smutku

Zapraszamy po nowości książkowe. Coś dla siebie znajdą zarówno wielbiciele zabawnych historii, jak i też tych bardziej dramatycznych.

Dwóch młodych mężczyzn wywodzących się z różnych środowisk postanawia iść do wojska. Zaprzyjaźniają się i wspólnie radzą sobie z trudnościami służby wojskowej w latach 70. XX wieku. Powieść o przyjaźni, lojalności, wyborach i ich konsekwencjach.

Wraz z główną bohaterką książki wracamy do jej rodzinnego miasta i do trudnych relacji rodzinnych. Czy pierwsza miłość jest nadal aktualna i czy przyćmi tę obecną ?

Mama głównej bohaterki znika. Odtąd dziewczyna musi wychowywać młodszą siostrę i spłacać dług ojca. Próbuje rozwikłać tajemnicę zniknięcia mamy. Czy jej się uda? A może podczas poszukiwań pojawi się miłość ?

Autorka Małgorzata Kasprzyk w książce pt. Sekret profesora przeniesie czytelników do czasów PRL-u, gdzie dwie młode kobiety odkryją tajemnicę zakazanego przedwojennego romansu️‍. Historia ukazuje, że błędy przeszłości mają wpływ na życie kolejnych pokoleń.

Zapraszamy również po inną książkę Małgorzaty Kasprzyk – Powrót do tradycji, 2. tom sagi rodzinnej. Czytelnicy poznają w niej losy rodziny Wysockich na tle XX wieku.

• Biuro matrymonialne. Razem aż do setki oraz Osiedlowy monitoring. Powrót Halinki, Dagmara Rek

Dwie starsze panie zakładające biuro matrymonialne dla seniorów oraz trzecia, która uwielbia wtrącać się w życie sąsiadów. Obie książki z pewnością wywołają salwy śmiechu u czytelników.

Zakupione książki „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”, w ramach zadania: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.