Kilka słów o zdrowiu

W ramach projektu Z biblioteką po zdrowie zaprosiliśmy dzieci z Przedszkola Geniusz w Pruszczu Gdańskim na lekcję biblioteczną dotyczącą zdrowego stylu życia. Książka pt. Sam cukier autorstwa Katarzyny Samosiej stanowiła inspirację do niezwykle owocnej dyskusji o szkodliwości cukru. Nasi goście odkryli, że jest on zawarty w wielu produktach. Kryje się zarówno w jedzeniu, jak i w napojach. Dzieci podzieliły produkty na zdrowe i szkodliwe. Wzięły udział w zabawach animacyjnych i zapoznały się z księgozbiorem dotyczącym zdrowia.

Pierwszy zwycięzca w konkursie Norman Davies-Czytelnikom

Konkurs: Norman Davies – Czytelnikom. Historia na 5 minut. Audycja 1

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią ruszamy z konkursem Norman Davies – Czytelnikom. Historia na 5 minut. Do wygrania książka z autografem Normana Daviesa.

Audycja nr 1

Zapraszamy do wysłuchania audycji nr 1: Jak się pisze książki …historyczne, czyli dzieje powstania Bożego Igrzyska

Link do audycji: kliknij tu

Formularz odpowiedzi na pytanie: kliknij tu