maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Dobra książka…dobry prezent

14.12.2021

Święta tuż, tuż… Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. Już od dzieciństwa kojarzy się nam z rodziną, choinką, prezentami i kolędami. Czy dla wszystkich swoich pociech macie prezenty, Drodzy Rodzice?

Jeśli nie macie pomysłu, to podpowiadamy, KUPCIE KSIĄŻKĘ! Wbrew pozorom to nie jest proste zadanie. Musicie bowiem zwrócić uwagę na wiele różnych czynników, by prezent cieszył dziecko. Przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych czytelników aż trzy takie propozycje książkowe. Wybór był naprawdę trudny. Gwarantujemy, ich lektura będzie przyjemna nie tylko dla dzieci, ale również i dla czytających rodziców.

Jakie książki polecamy?

Pierwsze dwie książeczki to ,,Jesteś ważny, Pinku!” oraz ,,Jesteś prawdziwym przyjacielem Pinku!”. Autorki, Urszula Młodnicka-Kornaś oraz Agnieszka Waligóra, subtelnie i z taktem poruszają bardzo ważne dla dzieci tematy, jak: poczucie własnej wartości a także, jak ważny jest w naszym życiu prawdziwy przyjaciel. Pisarki podkreślają, że każdy z nas jest unikalny i wyjątkowy, drugiego takiego nie ma na całym świece! Dlatego każdy z nas jest jedyny i wyjątkowy. Każdy z nas też ma wady i zalety, które sprawiają, że jesteśmy wartościowi tacy, jacy jesteśmy.

No i trzecia, ostatnia książka to ,,Dobry, przyjazny świat” autorstwa Axela Schefflera. Tu młody czytelnik trafia do świata, w którym wszyscy są dobrzy, mili i życzliwi. Można by powiedzieć iluzja, ale czy nie wystarczy nam już czarnych barw i smutku?! Zostawiamy to pytanie bez odpowiedzi i zachęcamy: KUP, WYPOŻYCZ DZIECKU KSIĄŻKĘ NA ŚWIĘTA!

Skip to content