Kategorie wiadomości

Wybierz datę i wyświetl wiadomości z tego dnia

kwiecień 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Historia powiatu gdańskiego w pytaniach. Część 3 – relacja ze spotkania

9.02.2023

W bibliotece odbyła się promocja trzeciej części „Historii powiatu gdańskiego w pytaniach”. Zainteresowanie spotkaniem było ogromne. Nie ma wątpliwości, że mieszkańcy naszego regionu są żywo zainteresowani dziejami powiatu. Słuchając wypowiedzi redaktora książek, Romana Ciesielskiego, oraz kilku autorów, goście mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych opowieści z przeszłości. Spotkanie uświetniły występy artystyczne uczniów pruszczańskiej szkoły muzycznej Yamaha.

O serii książek Historia powiatu gdańskiego w pytaniach

Seria Historia powiatu gdańskiego w pytaniach składa się z trzech części. Zainteresowanie nią jest na tyle duże, a ciekawostek i tajemnic naszego regionu tak wiele, że przewidywane jest powstanie również czwartego tomu. Każda z książek składa się z wielu rozdziałów przybliżających różne sekrety z przeszłości. Nad ich powstaniem pracowało wielu autorów. Wszystkie części „Historii powiatu gdańskiego w pytaniach” zostały wydane przez Fundację Bursztynowym Szlakiem. Pieniądze na realizację projektu pochodziły z publicznych środków powiatu gdańskiego.

Kupując 3 część książki pomagamy maleńkiej Gai

Kupując 3 część książki, pomagamy maleńkiej mieszkance naszego powiatu. Gaja Butkiewicz ze Straszyna urodziła się z wrodzonymi wadami serca. Jej rodzice potrzebują zgromadzić 650 tysięcy, by uratować swoją córeczkę.
Również w bibliotece można wesprzeć ten szczytny cel i nabyć każdą z trzech części „Historii powiatu gdańskiego w pytaniach”. Przyjdź i wrzuć datek dla Gai.

Więcej o Gai na stronie: https://www.siepomaga.pl/licytacje-dla-gai

Fot. Daniel Słoboda

Skip to content