Mała książka, wielki człowiek

Mała książka, wielki człowiek

Drodzy Rodzice!

Zapraszamy Was serdecznie wraz ze swoimi pociechami do wzięcia udziału w akcji Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim, która przystąpiła do projektu pn. „Mała książka – wielki człowiek”.

Organizatorem akcji jest Instytut Książki we współpracy z Fundacją Metropolia Dzieci. Jest ona skierowana do przedszkolaków. Inicjatywa ma zachęcić rodziców oraz ich młodsze pociechy do czytania książek codziennie, a także do odwiedzenia biblioteki.

Zasady uczestnictwa są proste!

Wystarczy zapisać dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat) do biblioteki (Lub jak już jesteście zapisani, przyjść i wypożyczyć książeczki:-)). Każdy otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, składającą się z Karty Małego Czytelnika, naklejek oraz książki wraz z broszurą dla rodziców. Po uzbieraniu 10 naklejek czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem. Warto dodać, że naklejki otrzyma dziecko każdorazowo po wypożyczeniu, co najmniej jednej książki.

Uwaga, uwaga! W ,,Wyprawce” znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o bezcennej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Nasze pierwsze uczestniczki projektu:-)