październik 2024

Noc bibliotek pełna magii i zagadek

13.10.2024

Za nami już X jubileuszowe wydanie ogólnopolskiej Nocy BibliotekDo akcji włączyło się półtora tysiąca placówek w całej Polsce, w tym i nasza biblioteka. Hasło tegorocznej akcji brzmiało „Moc bibliotek” (Noc Bibliotek – Noc czytania – Moc czytania – Moc Bibliotek), z czym całkowicie się zgadzamy. Dlaczego? Bo czytanie ma magiczną moc. Dzięki książkom możemy być gdzie chcemy, kiedy chcemy. Możemy także być kim chcemy.

Spotkanie z magikiem, zagadki i… pizza

Biblioteki to miejsca tętniące życiem, w których oprócz dobrej książki, czeka na nas cała masa atrakcji. Do jednej z nich należą również zajęcia organizowane podczas Nocy bibliotek. Wydarzenie rozpoczęliśmy od spotkania z Bartoszem Szubertem z Mago Magic Show. Iluzjonista zaprezentował m.in. sztuczki karciane i ze sznurem, z ,,Szalikiem Pomponikiem” i wiele innych. Po pełnym wrażeń pokazie udaliśmy się na mała przerwę, by posilić się pizzą. W czasie, gdy uczestnicy Nocy bibliotek pałaszowali pyszną pizzę, panie bibliotekarki przygotowały kolejne atrakcje. Jak w magicznym pokazie Bartosza Szuberta, zaczarowały biblioteczną salę, która zamieniła się w… pokój zagadek. Między książkami poukrywały tajemnicze znaki, kody, które dzieci musiały rozszyfrować, by móc przejść dalej… Na zakończenie tworzyliśmy grupowe emblematy, tzw. emoji. Zastanawialiśmy się nad tym, jakich emocji najbardziej brakuje nam w codziennej komunikacji, jakie znaki najlepiej oddają nasze wartości oraz w jaki sposób chcielibyśmy przedstawić siebie za pomocą właśnie tej formy komunikacji. Nasza Noc bibliotek była naprawdę udana, co oddają zdjęcia, na których widzimy uśmiechnięte buzie czytelników.

Mago Bartosz Szubert

Występuje na scenie od dzieciństwa, gdyż pochodzi z rodziny iluzjonistów Duo Batrix. Zainspirowany pracą rodziców zdecydował się pójść w ich ślady. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie w sztuce iluzji przekazane przez rodziców i znajomych iluzjonistów oraz kilkunastotysięczna ilość występów pozwoliły mu stworzyć pokazy – Mago Magic Show – zawierające triki klasyczne oraz takie, w których zastosowanie mają nowoczesne, pionierskie rozwiązania. W Polsce występował dla wielu znanych marek, w wielu miastach, dla licznych agencji eventowych. Poza krajem miał okazję zaprezentować swoje pokazy w Niemczech, na Malcie czy wyspach greckich. Dwukrotnie brał udział w programie Mam Talent, za każdym razem otrzymując 3xTak.