czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Pocztówka z bibliotecznej Akcji Lato

30.08.2022

Już prawie słyszymy pierwszy dzwonek. Jednakże zanim to nastąpi, mamy dla Was ,,pocztówkę” z tegorocznej Akcji Lato 2022.

Jak się bawiliśmy w bibliotece

W tegorocznym repertuarze zajęć proponowanych przez bibliotekę tradycyjnie nie zbrakło spotkania z książką. Dzieci poznały bajki o: ,,O księciu Husajnie i latającym dywanie” oraz „Magicznej niteczce, które zostały przedstawione za pomocą japońskiego teatru ilustracji pn. kamishibai. Ta forma przedstawiania historii, chociaż obecna w pruszczańskiej książnicy już kilka lat, nieodmiennie cieszy się największym zainteresowaniem wśród dzieci. Pięknie ilustrowane karty z tekstem na odwrocie, wprowadzają widzów w wyjątkowy nastrój oraz stwarzają iluzję prawdziwie teatralnego doświadczenia. Nie zabrakło również czasu na zajęcie twórcze. Do jednej z usłyszanych historii dzieci przygotowały własne karty narracyjne, na których za pomocą kredek, opowiedziały usłyszaną historię. Zaproszeni na zakończenie zajęć rodzice, nie tylko zobaczyli efekt pracy plastycznej dzieci, ale także mieli możliwość podziwiać swoje pociechy w roli ,,opowiadaczy” namalowanej bajki.

Decupage, kino oraz planszówki

Podczas kolejnych zajęć poznały nową technikę zdobienia przedmiotów, tzw. decoupage. Ta prosta technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu serwetek, na m.in drewniane powierzchnie, wywołała cała masę pozytywnych emocji. Równie dużo radości, ale i pozytywnych emocji dostarczyła wizyta w ,, Kinie na Bursztynowym Szlaku” oraz gry planszowe.

Piknik Czytelniczy

Zakończenie bibliotecznej Akcji Lato odbyło się w piątek – 26 sierpnia, w godz. 10.00-12.00, w Miejskim Parku Centralnym. Tradycją już stało się, że na zakończenie wakacyjnych zajęć organizowany jest Piknik Czytelniczy, który Patronat honorowym objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. Na dzieci czekał niezastąpiony Grzegorz Gajewski z Teatru Qfer, który przygotował całą masę zabaw. Nie zabrakło również upominków oraz słodyczy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Pikniku.

Skip to content