wrzesień 2024

„Szukając Marudka’ – zajęcia o emocjach i bezpieczeństwie

21.06.2023

W dniu dzisiejszym naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Wiślinie. Swoją przygodę zaczęły od zwiedzania książnicy. Przy okazji poznały historię tego drugiego najstarszego budynku w naszym mieście. Smyki pobawiły się w małych detektywów i próbowały odkryć tajemnice, jakie skrywa to historyczne miejsce. Później był czas na teatrzyk kamishibai. Dzieci wysłuchały bajki Kumiko Yamamoto „Szukając Marudka”. Była ona przyczynkiem do rozmowy o emocjach, a także o bezpieczeństwie, szczególnie podczas wakacji. Pani bibliotekarka przygotowała dla uczestników lekcji zadania – wykreślanki. Była to świetna zabawa oraz trening koncentracji i spostrzegawczości. Na koniec przyszedł wyczekiwany przez dzieci czas na oglądanie i czytanie książek. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z dzisiejszej wycieczki do biblioteki.

Dzieci wychodzą w biblioteki dla dorosłych. Za nimi idzie nauczycielka. Po prawej wisi tablica z różnymi plakatami informacyjnymi. W tle widać wnętrze biblioteki.
Dzieci siedzą na podłodze. Przed nimi stoi pani bibliotekarka i mówi. Po lewej siedzą nauczycielki. W tle regały z książkami.
Dzieci siedzą lub leżą na podłodze. Przed nimi leżą karty pracy. Niektóre z dzieci piszą. Grupa dzieci wybiera pisaki z pojemnika. W tle regały z książkami.